• 2003- AFİFE En İyi Oyun Yazarı Ödülü- Olağan Mucizeler
 • 2004- Sihirli Salı organizatörü
 • 2005- Hokus Pokus Dünya sihirbazları buluşması /televizyon programı
 • 2006- Las Vegas Şovları
 • 2007- Altın Portakal
 • 2008- Doctor of Magic -IMS
 • 2009- Dünyanın En İyi Kabare Sihirbazı -MERLIN Ödülü
 • 2009- IBM İstanbul/Plaket
 • 2013- Quick Hands Project -Europa Onur Ödülü
 • 2014- Belgrad Onur Ödülü
 • 2017- Bulgaristan Gabrova Avrupa -2.lik Ödülü
 • 2017 Belgrad uluslararası sihirbazlık festivalinde 1. lik Ödülü

SENARYO KURSU

SENARYO KURSU

Aklınızda bir hikaye var ve onu film haline getirmek istiyorsunuz ya da sıkı bir dizi izleyicisisiniz ve hep aynı senaryoları görmekten bıktınız. Belki de hayatımı yazsam film olur diyorsunuz...

AŞK VE MUCİZE

AŞK VE MUCİZE

Yıllardır dünyanın çeşitli yerlerinde gösteriler yapan, pek çok uluslararası ödülün yanı sıra en saygın sihirbazlık ödülü olan Merlin Ödülü’nün de sahibi dünyaca ünlü sihirbaz,

SİHİRLİ MASA

SİHİRLİ MASA

Ödüllü sihirbaz Kubilay QB Tunçer aklınızı uçuruyor, seyircilerle aynı masada oturup, iskambil ve zihin okuma oyunları gerçekleştiriyor.

SEMİNERLER VE EĞİTİMLER

SEMİNERLER VE EĞİTİMLER

Çok sayıda dergi yazısı, çeviri ve oyun çevirisinin sahibi olan QB Tunçer, dünyanın birçok yerinde seminerler ve konuşmalar yapmakta, “Gelecek Senaryoları” konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

AKILLI ÇOCUKLAR KULÜBÜ

AKILLI ÇOCUKLAR KULÜBÜ

Yakut, Simya ve Kuzey. Kubilay’ın çocukları. Kendi çocuklarına layık gösterileri sizlerin çocukları için de yapmaktan tabii ki zevk duyuyor.

BLOG

BLOG

Günlük yazılarımı takip edebileceğiniz ve benimle yazışabileceğiniz forum..

KİM BU ADAM?

Kubilay QB Tunçer,

Liseyi abd'de bitirdikten sonra odtü'de psikoloji lisans ve bilim felsefesi yüksek lisansı yaptı. Bilgi üniversitesinde kültürel incelemeler dalında ikinci bir yüksek lisans bitirdi. Bilgi ve Yaşar üniversitesinde senaryo, kültür ve iş yönetiminde kaos idaresi(MBA) dersleri vermiştir. . Kültür ve sanat alanındaki çalışmaları geniş bir yelpazade sürmektedir:

SİHİR: 2009 MERLİN ödülü sahibi olmuş ve dünyada yılın en iyi kabare sihirbazı seçilmiştir.2017’de uluslararası belgrad festivalinde 1.lik ödülü kazanmıştır. Uzun yıllardır sihirle uğraşıyor. Prof.Metin AND'ın öğrencisi olmuştur. Las Vegas başta olmak üzere birçok dünya şehrinde gösteriler yaptı. Türkiye'de uzun soluklu turneler gerçekleştirdi. Televizyon programları yaptı. Atv'de yaptığı "hokus pokus şov"la dünya sihirbazlarını konuk etti. Sayısız şirket toplantısında gösteriler yaptı. Devlet tiyatrosu ve operada birçok prodüksiyonda görsel efekt danışmanlığı yaptı.İstanbul Magic Festival’in kurucusudur. HERKES SİHİRBAZ OLACAK ve SİHİRBAZ LİDER adlı kitapları yazdı.

DRAMATİK YAZARLIK: 2009 AFİFE en iyi oyun yazarı ödülüne sahiptir. Televizyon, sinema ve tiyatroda bir çok eseri hayata geçmiştir. Lale Mansur'la yaptığı Olağan Mucizeler adı oyunuyla Edinburgh ve Londra'da İngilizce oynayan ilk Türk kumpanyası olmuştur. Harvard üniversitesi bursuyla yazdığı CARDENIO yine aynı üniversite tarafından repertuara alınmıştır. Susam Sokağı gibi unutulmaz klasiklerin yanı sıra, Gümüş, El Gibi, Maçolar, Mert'le Gert gibi birçok televizyon dizisinin senaristiğini yapmıştır. ALTIN PORTAKAL ödüllü Mutluluk filminin de senaristidir. HÜSNÜ AŞKA DAİR ve BARBAROS balelerinin (devlet opera ve balesi) metin yazarıdır.

OYUNCULUK: Tiyatro, televizyon ve sinemada sayısız performansı bulunmaktadır. Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da filmi başta olmak üzere 10'dan fazla filmde ve 20 civarında televizyon dizisinde çeşitli karakterler canlandırmıştır.

Türkiye’de ve yurt dışında gösteri, konferans, eğitim ve danışmanlık çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

İletişim

 •   İstanbul / Turkey
 •   qbtuncer@yahoo.com

KİM NE DEDİ?

-Sting, Fareed Zakaria, Judith Butler, Diana Krall gibi dünyaca ünlü isimlere gösteri yapmış bir sihirbaz.

-İngiliz Independent gazetesi, hakkında “ sahnelerimizde görmeye alışık olmadığımız büyük bir karizma” ifadesini kullandı.

-Türkiye’nin en büyük şirketleri konuşmacı olarak onu seçti.

“Ben ki, meraklıyım dedim, ilk defa gördüm bu iskambil kartı numaralarını.. İskambil hilelerinin pek çoğunu bildiğim için dikkatle de baktım.. Yakalarım diye.. Olmadı, olmadı.. Bir tekini geçin yakalamayı, tahmin bile edemedim.. Yani utanmasam, QB’yi 20 yıldır tanımasam “Adam sahiden sihirbaz” diyeceğim öylesi akla sığmaz.. Masanın etrafındakiler hem çok eğleniyorlar, hem de çok şaşkınlar, benim gibi..”
HINÇAL ULUÇ

HINÇAL ULUÇ

Gazeteci
-Çocuk ve yetişkin gösterileriyle yüzlerce temsil yaptı. Yurt içinde ve dışında onbinlerce seyirciye ulaştı.

-The Economist “ülkesinin en çok tercih edilen konuşmacılarından biri” olarak tanımladı.

VIDEOLAR

Zorlu PSM,
CSA Celebrity Speakers Turkey,
Aşk ve Mucize,
Beyin ve Mucize,
Sahne sihirbazı ne iş yapar?,
Baltaş grubu shirbaz lider semineri katılımcı görüşleri,
Bar iddaları 1,
Seçilmiş kart numarası,
Sihirli kart numarası nasıl yapılır,
İğne yutma numarası,

HEMEN AL

  ÖZEL ETKİNLİKLER VE EĞİTİMLER İÇİN...